Pytania

Elbląg to średniej wielkości miasto. Wpisując w wyszukiwarce „fotograf ślubny Elbląg” z pewnością wyskoczy Wam wiele propozycji. Żeby ułatwić Wam wybór, poniżej znajdziecie odpowiedzi na kilka pytań, które najczęściej zadajecie dopytując o usługę fotografa.

Dlaczego my?

Nasi klienci to osoby, które cenią sobie naturalną fotografię z żywymi kolorami. Nie ulegamy modzie. Obecnie na rynku jest wiele stylów i klimatów robienia zdjęć ślubnych, ale to co nas kręci to obrazy nasycone barwami i światłem. Taki styl towarzyszy nam od początku naszej działalności i po tym jesteśmy rozpoznawani. Jeśli lubicie naturalne kolory, niewielki retusz to myślimy, że nasze prace przypadną Wam do gustu.

Ile zdjęć oddajemy?

Standardowy reportaż ślubny to 300 – 400 zdjęć. Jest to optymalna liczba zdjęć, aby w całości przedstawiały najlepsze ujęcia ze ślubu i wesela. Nie wyobrażamy sobie, aby oddawać zdjęcia w setkach lub tysiącach. Po pierwsze: każde zdjęcie wymaga obróbki. Jest to czas pracy fotografa. Jeśli ktoś oddaje 700-1000 zdjęć albo więcej i do tego za niewielką kwotę, to naszym zdaniem są to zdjęcia „jak leci”. Po drugie: chyba lepiej jest obejrzeć 300-400 ciekawych, starannie opracowanych zdjęć niż 700 czy 1000 przeciętnych. Zgadzacie się?

Czy oddajemy wszystkie zdjęcia zrobione podczas wesela?

Otóż, nie. Każdy fotograf chce, pokazać się z jak najlepszej strony. Żaden profesjonalista „nie pochwali” się surowymi zdjęciami. To trochę tak jakby prosić szefa kuchni, żeby zapakował nam resztki jedzenia, które zostały po przygotowaniu zamówionej przez nas potrawy 😉 To że nie chcemy oddać wszystkich surowych zdjęć nie oznacza, że są kiepskie, bo fotograf nie ma umiejętności. Otóż, bywa tak że szybko zmieniają się warunki oświetleniowe i zdjęcie jest nieudane albo nagle w kadrze pojawi się jakiś niepożądany element.

Czy na zdjęciach będą wszyscy goście?

Rozumiemy, że Państwo Młodzi chcieliby, aby każdy gość miał zrobione zdjęcie. Jednak jest to niewykonalne. Ślubny reportaż zdjęciowy to przede wszystkim pokazanie charakteru wydarzenia, relacja najważniejszych wydarzeń oraz pokazanie emocji. Jeśli fotograf będzie się skupiał na tym, żeby każdy gość miał zrobione zdjęcie, to może przegapić jakieś istotne momenty i emocje warte uwiecznienia na fotografii. Jeśli zależy Wam na zdjęciach poszczególnych gości, to warto podejść do fotografa w trakcie wesela i poprosić o takie zdjęcie. Zdjęcia pozowane zawsze oddajemy. Aby mieć pewność, że ujęcie będzie udane i że każdy będzie miał przynajmniej otwarte oczy i ładną minę to zawsze robimy po 2-3 ujęcia. Wtedy na pewno któreś zdjęcie się nada 😉

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych